Hızlı PVC Kapı

izmir hızlı pvc kapı
izmir hızlı pvc kapı
hızlı pvc kapı imalatçıları izmir
hızlı pvc kapı imalatçıları izmir
hızlı pvc kapı izmir
hızlı pvc kapı izmir
izmir hızlı pvc kapı firmaları
izmir hızlı pvc kapı firmaları
hızlı pvc kapı firmaları izmir
hızlı pvc kapı firmaları izmir

 

Hızlı PVC Kapı İzmir

Hızlı pvc montaj yerinin amacına, şartlarına bağlı olarak çeşitli modellerde ve özelliklerde sunulmaktadır. Bunların çeşitleri şu şekilde olarak sıralanır;

  • Sarmal kapılar
  • Katlanır kapılar
  • Yüksek hızlı PVC kapılar
  • İzolasyonlu kapılar
  • Kendini tamir eden kapılar şeklindedir

Kısa bir bilgilendirme ile beraber şunuda belirtmek gerekirki bu çeşitlerini sunmuş olduğumuz kapıların kendi içlerinde de özellikleri tabiki de mevcuttur fakat öncelikle başlı özellikleri; Sarmal kapılar diğer modellere göre maliyet anlamında uygun olma sebebiyle daha ön plana çıkarak tercih edilmektedir. Katlanır kapılar hem iş hem dış mekanlarda da tercih edilmektedi ve dış mekanlarda çok şiddetli rüzgarlara dahil dayanıklı bir kapı olarakta tercih edilme amaçları geniş bir kapıdır.

Yüksek hızlı pvc sarmal kapılar ise daha çok iç mekanlarda tercih edilip hava basıncının pozitif veya negatif olarak pek maruz kalmadığı ortamlarda hemde biraz daha ekonomik maliyetli olma sebebi ile çok tercih edilir. İzolasyonlu kapılar ise ismindede amacının belli olması üzerine son zamanlarda nerdeyse her bir alanda tercih edilmektedir. Bu kapılar izolasyon amacıyla üretildiği için ses, hava ve ısı izolasyonu veya başlıca ortamın havasını, ısısını sürekli aynı düzeyde tutulmadı gerekli olduğu odalarda veya bölümlerde kullanılmaktadır. Kendini tamir eden kapılar ise daha çok yoğun trafiğin olduğu alanlarda olası çarpmalarda kendini tamir edebilme amacıyla tasarlanmıştır. Burada asıl önemli nokta bu kapılarda metal bir parça olmaması halinde tamiriyle ilgili bir servis gerektirmiyor. Yoğun giriş çıkışın olduğu hızlı geçişin sağlanması gereken pek çok firmalarda bu ürün kullanılmaktadır. Bu kapılarda herhangi bir aşırı rüzgar veya perdesinde yırtılma gibi bir sorun söz konusu değildir.

İzmir Hızlı PVC Kapı

Farklı alanlarda kullanılan İzmir’de hızlı PVC kapılar, özellikle sağladıkları kolaylıklar ve avantajlar sayesinde günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Yapılarının hafif olması, tam olarak açılabilme özelliğine sahip olması, farklı kullanım alanlarına uygun yapıda olması ve temizliğinin çok kolay yapılabilmesi iç mekan ve geçiş kapısı olarak tercih edilmelerinin en önemli nedenleri arasında sayılabilir. Ayrıca bakım ve servis maliyetleri çok düşük olan izmir hızlı PVC kapı, farklı iş kollarında en fazla kullanılan PVC kapıların başında gelmektedir.

Hızlı PVC Kapı Nedir?

Günümüzde birçok farklı alanda iç mekan ve geçiş kapısı olarak kullanılan hızlı PVC kapıların tercih edilme sebepleri arasında kullanımında sağladığı kolaylık ve hafif olması da yer alsa da bakım ve servis maliyetlerinin düşük olması başlıca tercih sebebi denilebilir. Farklı modellere sahip olan hızlı PVC kapıların üretimi kullanıcının gereksinimi doğrultusunda değişik ölçülerde yapılabilmektedir. Soğuk hava depolarında, fabrika geçişlerinde, marketlerde, garaj önünün kapatılmasında ve daha pek çok farklı alanda geniş kullanım alanıyla hızlı PVC kapıların popüler olduğu söylenebilir.

İç mekanlarda ve işletme içerisindeki geçişlerde rahat ve problemsiz bir geçiş amacıyla üretilen İzmir hızlı PVC kapı sahip olduğu özellikler ise birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Yapısal olarak çok hafif olan ve kolay hareket kabiliyetine sahip hızlı PVC kapılar, bu özellikleriyle gereksinim duyulan her alanda kullanılabilmektedir. Hızlı PVC kapılar, genellikle iç mekanlardaki geçişler için kullanılsa da dış mekanlar için kullanıma uygun tasarlanmış ve geliştirilmiş İzmir’de hızlı PVC kapılarda vardır.

Hızlı PVC kapıların en önemli özelliği açılıp ve kapanmalarının çok hızlı olması ve bu sayede iş zamanı bakımından ciddi avantajlar sağlamasıdır. Yapısının PVC olmasından dolayı kullanımı sorunsuz olmaktadır.

Hızlı PVC Kapıların Avantajları Nelerdir?

İzmir Hızlı PVC kapıların iş yerlerine ve kullanım alanlarına sağladığı avantajlar gereksinimleri doğru şekilde karşılamaktadır. Hızlı PVC kapıların kullanım amacı yüksek hızın yanı sıra izolasyon sayesinde ısı avantajı sağlamasıdır. Esnek yapıda olmaları ve yüksek hızda çalışma performansına sahip olmaları, hızlı PVC kapıları daha kullanışlı modeller olarak ön plana çıkarmaktadır. Farklı modelleri ve tasarımlarıyla hızlı PVC kapılar, iç ve dış mekan kullanımına uygundur.

Kullanışlı yapıları sayesinde sarmal PVC kapılar oldukça popülerdir. Bu kapıların üretiminde kullanılan malzemelerin kaliteli olması, uzun ömürlü olması, kullanımının güvenli olması ve sahip olduğu farklı fonksiyonlar ile sarmal PVC kapılar gereksinimleri doğru şekilde karşılamaktadır.

Yapılardaki iç ve dış geçişlerin bütünlüklü yapısıyla hızlı olmasını sağlayan hızlı PVC kapılar, kapı gereksiniminin karşılanmasında en ideal seçenektir. Hijyen bakımından da birbirinden ayrı olması gereken yerler için tam uyumluluk gösterdiği için ciddi avantaj sağlamaktadır. Sarmal yapılarından dolayı sarmal PVC kapıda denilen bu kapılar, her zaman ilk günkü performansıyla çalışarak beklentileri üst seviyede karşılamaktadır.

Hızlı PVC kapıların bir diğer modeli ise fermuarlı sistemde olanlarıdır. Fermuarlı sistemdeki hızlı PVC kapılar genellikle müstakil ve yazlık evlerde kullanılmaktadır. İklim koşullarına elverişli oldukları gibi şeffaf görünümleriyle de mekanlara şık ve hoş bir görünüm kazandırmaktadır. Fermuarlı yapısından dolayı açılmaları ve kapanmaları istenilen seviyede ayarlanabilmektedir. Farklı renk ve ölçülerde üretilebilen bu kapılar, gereksinim olan her alanda rahat bir kullanım sağlamaktadır.

Hızlı PVC kapı çeşitleri arasında katlanır yapıda olanlarda oldukça popülerdir. Katlanır hızlı PVC kapılar, daha fazla çalışma trafiğinin yoğun olduğu iş yerlerinde kullanılmaktadır. Katlanır hızlı PVC kapılar, birçok manevra kabiliyetine sahip olsa da işlevsel olması zamanla deforme olmasını engellemektedir. Özellikle İzmir’de hızlı PVC kapı çok talep görmektedir.

Kumaş dokulu yapıları kullanıldıkları alanlara hoş bir görünüm kazandırırken, kumaş kalitesinin yüksek olması ise dayanıklılığını artırmaktadır. Toz, ısı ve rüzgara karşı yüksek yalıtım özelliğine sahip olduğu için enerji ve zamandan ciddi tasarruf edilmesini sağladığı gibi kaliteli yapısıyla güvenlik bakımından da iyi bir performans sergilemektedir.

Hızlı PVC kapıların kullanım alanlarına sağladıkları en önemli avantajlardan bir diğeri de kullanıcıya çeşitlilik bakımından geniş bir yelpaze sunmasıdır. Çalışma hızlarının yüksek olması, geçişlerin yoğun olduğu alanlarda gereksinimleri rahatlıkla karşılamaktadır. Farklı boylarda ve esnek yapıda üretilen hızlı PVC kapılar, kapı geçişlerinde üst seviye performans için kullanıcının istediği boyutlarda üretilebilmektedir.

Sarmal modellerinin iç mekanlardaki yaygın kullanımı 5 metre genişlik ve 4 metre yükseklik ölçülerindedir. Sarmal sistemlerde yer alan özel fren mekanizması sayesinde istenilen seviyede durdurulabilmektedir. Sarmal modellerin diğer bir avantajı ise motor sistemlerinin güçlü olması ve entegre siviç sistemi özelliğidir.

Sarmal PVC kapıların bu özellikleri bu kapıları branda ya da fermuarlı sistemlerden ayırmaktadır. Güçlü motoru sayesinde otomatik açılma ve kapanma özelliğinin olması kontrolünün rahat yapılmasını sağlamaktadır. Sarmal PVC kapılardaki branda ise kapının genişliği kadar tasarlanan tambur sistemin üstüne doğrudan sarılmasıyla toplandığı için ekstra kullanım alanına gereksinim duyulmaz. Şafta doğrudan geçirilen motor sisteminin ana gövdeye sabitlenmesinde kulaktan yardım alınmaktadır. Kapı alt kenarlarındaki kapı genişliğine yerleştirilen alt baza profili ise sistemin düzgün durmasını sağladığı gibi yerçekimiyle kendiliğinden inmesini sağlamaktadır.

Baza profilindeki dikmelerin arasına yeterince giriş sağladığı için hava basıncı ve rüzgar brandayı yerinden çıkartamaz. Yine havaya ve sese karşı üst seviyede yalıtım sağlamaktadır.

Kullanımının kolay, pratik ve hızlı olması, hızlı PVC kapıları avantajlı hale getiren en önemli özellikleri olduğu gibi yapıları da alanlara sorunsuz şekilde kurulmasını sağlamaktadır. Ayrıca sistemin çalışmasında farklı kontrol mekanizmaları vardır. Bu farklı kontrol sistemleri arasında uzaktan kumanda, radar sensör, metal kütle detektör, ip çek sistemi ve sabit buton yer alır. Bu çeşitli kontrol sistemleri sayesinde gereksinime en uygun kontrol sistemi hangisiyse o tercih edilebilir.

Sarmal sistemin hızlı PVC kapı açılış hızı standart modelde metre bazında saniyede 0,7 olduğu için çok yüksek hızlarda açılıp kapanmakta ve bu sayede iş yükünün karşılanmasında çok önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Hızlı PVC Kapıların Tercih Edilme Nedenleri Nelerdir?

Yüksek hızda açılıp kapanabilen hızlı PVC kapılar, işlevsel yapılarıyla ön plana çıkmaktadır. Zamanın çok önemli olduğu iş alanlarında yardımcı iş makinalarının, taşıma araçlarının ve insanların hızlı giriş çıkışını sağladığı için en ideal kapı çeşididir.

Mekanlar arasında ısı yalıtımı sağlamasının yanı sıra rüzgar, koku ve buhar gibi etkenlere karşı da yalıtım sağladığı için özellikle mekan içindeki bölmelerde kullanıldığı zaman doğru sonuçlar vermektedir. Bu sistemleri işlevsel kılan en önemli özelliği ise farklı genişlikteki brandaları ve kapı yüksekliğine göre ayarlanabilen alüminyum profillerin birleşimidir.

Hızlı PVC kapılarda kullanılan brandaların yapısı oldukça yüksek dayanıklılıkta olduğu için uzun ömürlüdür. Bu tür kapılardaki otomasyon sistemi de yüksek kalitede ve dayanıklılıkta olduğu için sık ve yoğun kullanımlarda dahi yüksek performans sağlamakta ve arıza vermemektedir. İzmir’de PVC kapı yedek parça ve teknik servis ağı bakımından oldukça gelişmiştir.

Hızlı PVC kapılarda şeffaf pencere kullanılması alanın her iki taraftan da görüntülenmesini sağladığı için giriş ve çıkışlarda sağladığı yüksek güvenlikle iş kazaları yaşanmasını engellemektedir. İstenmeyen kapı hasarları gibi durumlarla karşı karşıya kalındığı zaman tasarımı bakım ve onarım maliyetlerini oldukça düşürmektedir. Görsel olarak da estetik görünüm sunduğu için estetik beklentileri de rahatlıkla karşılamaktadır.

Farklı otomasyon sistemleriyle entegre edilebildiği için iş tanımı ve kullanım alanı kapsamında istenilen sonucu vermektedir. Sistemin daha verimli bir halde çalışmasına kumanda alıcı, emniyet fotoselli, ikaz uyarı ışıkları, zamanlayıcı gibi entegre işlemleri büyük katkı sağlamaktadır. Fiyatın belirlenmesinde temel faktör kullanım alanının ölçüleri olduğu için hızlı PVC kapı fiyatları her bütçeye uygundur.

Önceki ÜrünFotoselli Kapı
Sonraki ÜrünKatlanır Cam Balkon